«Національна гвардія – 80 відсотків якої воює на фронті – це наша гордість, справжні герої нашої країни. Які поряд зі Збройними силами тримають оборону в найбільш запеклих точках нашої країни. І це абсолютно нове.
ДСНС – герої без зброї, якими сьогодні пишається вся країна. Це служба №1, якій найбільше довіряють. Наші колеги закордоном не розуміють, як взагалі можна працювати в таких надзвичайних умовах», – пишався своїми Денис Монастирський.
Під час інтерв’ю йшлося про один з найбільших викликів війни — розмінування деокупованих територій:
«Шлях і той досвід, який ми зараз здобуваємо, вкритий кров’ю наших побратимів – піротехніків, саперів, цивільних. Це дуже велика ціна, яку ми платимо щодня. Наш ворог спрямовує все на те, щоб зробити небезпечною ту землю, яку він залишає. Чи достатньо нам сил, щоб розмінувати території в найкоротший час – звичайно, ні», – розмірковував міністр.
Саме тому було вдвічі збільшено кількість піротехніків ДСНС і буде ще збільшено на 500. Саме тому нам допомагають партнери – в першу чергу з технікою, спеціальними захисними костюмами. Більш гостро стоїть питання з машинами, які можуть розміновувати небезпечні території.
«Я переконаний, що після закінчення цієї страшної війни ми будемо мати найбільш розгалужену та досвідчену піротехнічну службу на континенті. І це звичайно буде наша перевага. Це те, що цікавить наших партнерів з ЄС, адже ми говоримо сьогодні про входження нашої системи МВС в Механізм цивільного захисту» – сказав Денис Монастирський.
Обговорювали й питання притягнення до відповідальності за скоєння воєнних злочинів на території України військовослужбовцями рф.
З болем міністр розповів, що катування та вбивства цивільних людей, знущання з жінок, масові ексгумації – вразило найбільше.
«Це те, що не може бути виправдано нічим. Тому є справою честі зафіксувати ці злочини таким чином, щоб це стало міцною доказовою базою в українських судах та будь-яких міжнародних інстанціях. Ми абсолютно чітко розуміємо, що катування цивільних – це політика режиму путіна», — сказав він.
Згадали й про колаборантів.
«Зараз системна робота з боку НПУ, СБУ, інших правоохоронних органів не дає шансу таким людям. Тільки в Національній поліції понад дві тисячі проваджень», – зазначив міністр.
Обговорили об’єктивні причини зменшення кількості злочинів, про роботу МВС за цим напрямом та, найголовніше, міністр відзначив чітку позицію громадян в цьому питанні та їхню допомогу правоохоронцям.
Йшлося про посилення відповідальності за порушення комендантської години: «Абсолютна кількість громадян відповідально ставляться до обмежень, пов’язаних з комендантською годиною. Це є рівень зрілості суспільства, з яким ми ввійдемо у післявоєнних період».
Про амбітні плани на 2023 рік Денис Монастирський розповів так:
«Виклики нас рухають до новел, які будуть реалізовуватися у 2023 році. Це, звичайно, цифровізація та отримання більшості послуг онлайн — як всередині країни, так і за її межами.
Також ми думаємо над змінами в системи національної поліції – буде створено нова штурмова бригада НПУ, 5 бригад НГУ. Мілітаризація Національної гвардії, збереження сервісності, Національної поліції, ДПСУ – аби наші громадяни відчували, що ми живемо в європейській незалежній державі».
Якщо не брати виклики, пов’язані з війною, він був рішуче налаштований покінчити з явищем «вори в законі» та проявами організованої злочинності.
Міністр цінував свій колектив та думку громади: «Рівень довіри до системи МВС виріс безпрецедентно. Я дуже хотів, щоб це збереглося. Це те, що наближує нас до визнаних європейських держав, де правоохоронець – це людина, яка допомагає, а не обмежує права».
Та найперше чого він хотів, аби відновились сімейні баланси та було більше часу на сім’ю: «Ці баланси сьогодні порушені у кожної української родини. Моя родина – це велике щастя, яке я маю. Це допомагає пережити ці складні місяці. Я б дуже хотів, щоб українські сім’ї мали можливість об’єднатися. Є таке внутрішнє відчуття – що наступний рік буде переможний. Перемагає не лише зброя на полі бою – перемагає віра і впевненість у перемозі».