A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вперше в Україні людина з інвалідністю склала теоретичний іспит на категорію С1 у сервісному центрі МВС Дніпра


17 Січня 2024

За останні роки спостерігається зростання кількості осіб з інвалідністю, які активно залучаються до різних сфер життя. Суспільство стає більш освіченим, відкритим та забезпечити комфорт та рівні можливості для кожного. У цьому контексті флагманський проєкт МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю», який реалізується за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, відіграє важливу роль у розвитку безбар’єрного простору для всіх.

Олександр Мовчан, патріот України та ветеран війни, став частиною цієї надзвичайної ініціативи. Його історія — це не лише власна перемога, але й крок вперед для інших осіб з інвалідністю, які прагнуть вирушити в невідоме, отримати навички та знання, необхідні для незалежного пересування на дорогах.

Олександр народився в смт. Рокитне, Київської області, і вже з юності прагнув до власної незалежності та свободи. Попри це, його шлях був сповнений випробуваннями, починаючи від служби в АТО, захисту України ще з перших днів повномасштабного вторгнення, та закінчуючи важким пораненням, яке він отримав під час виконання бойового завдання під Ірпенем у 2022 році.

Після складного періоду ампутації кінцівок та реабілітації замість того, щоб витрачати час на сум, Олександр обрав новий виклик — отримати посвідчення водія на категорії В та C1. Він дізнався про проєкт «Автошкола для осіб з інвалідністю» через соцмережі та вирішив взяти в ньому участь.

Навчання в автошколі для Олександра стало не лише можливістю отримати посвідчення водія, але й засобом знову відчути свободу руху. Вивчення теоретичної частини зайняло 74 години, однак кожна година навчання була вкрай важливою для цього визначного моменту в житті ветерана.

Після успішного завершення теоретичного курсу, Олександр звернувся до спеціалізованого сервісного центру МВС, спеціально обладнаного для проведення іспитів для осіб з інвалідністю. Олександр продемонстрував високий рівень знань, успішно склавши спочатку теоретичний іспит на категорію В, а через тиждень — на категорію С1. Таким чином, він став першою особою з інвалідністю в Україні, хто склав теоретичний іспит на право керування транспортним засобом категорії C1.

«Неймовірно вдячний сервісному центру МВС за те, що відкриваєте переді мною нові можливості. Теоретичний іспит пройшов на «відмінно», і все завдяки вашій допомозі та підтримці. Дякую за професіоналізм та людяність. Готовий до наступного етапу!» — ділиться враженнями Олександр.

Тепер перед Олександром відкривається новий етап — 58,5 годин практичної підготовки на транспортному засобі категорії C1. Він обладнаний спеціально під потреби осіб з інвалідністю з ручним керуванням. Олександр готовий до нових викликів і відданий завданню стати активним учасником дорожнього руху.

Олександр Мовчан — приклад сили волі, відданості та бажання досягти своїх мрій. Його історія надихає та демонструє, що жодні обставини не можуть перешкодити досягненню великих цілей, коли є воля та підтримка інклюзивних ініціатив.

Разом будуємо інклюзивну країну, в якій свобода, комфорт і безпека пересування — будуть не привілеєм, а доступною можливістю для усіх.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.