A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як взаємодіяти з людьми з інвалідністю: у Києві відбувся тренінг для інструкторів інклюзивних автошкіл та сервісних центрів МВС


30 Жовтня 2023

30 жовтня, за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки уряду Японії в Києві відбувся тренінг «Водіння без барʼєрів: етика взаємодії з людьми з інвалідністю». Навчання пройшли вже 28 інструкторів та екзаменаторів з Дніпра, Кам’янець-Подільського, Києва, Кропивницького, Львова та Одеси. Експерти розповіли про етичне спілкування і найкращі практики підтримки та допомоги слухачам інклюзивних автошкіл.

До участі у заході долучились заступники очільника МВС Катерина Павліченко, Богдан Драпʼятий, заступник постійного представника програми розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс, начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик.

За словами Катерини Павліченко, кількість осіб з інвалідністю в Україні зростає не лише серед військовослужбовців, а й серед цивільних. Саме тому цього року МВС створили не просто автошколи, а комплексну державну послугу. Вона сприятиме адаптації людей з інвалідністю до керування транспортними засобами.

«Уже шість вищих навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України є надавачами послуг в рамках проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю». На базі цих навчальних закладів створені автошколи і найближчі сервісні центри МВС приймають екзамени», – зазначила Катерина Павліченко.

Головний сервісний центр МВС активно підтримує загальнодержавну ініціативу Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Впроваджуємо безбар’єрні можливості в кожному сервісному центрі МВС, бо кожний наш клієнт має отримувати якісні державні послуги.

«Ми вже провели тендер та до кінця року закупимо 5 учбових легкових автомобілів для складання практичних іспитів особам з інвалідністю. Ці транспортні засоби будуть спеціально обладнані. Матимуть ручне керування та великий багажник, який дозволить з легкістю розмістити в ньому складений візок», – розповів Микола Рудик.

Нині в автошколах навчаються близько півсотні слухачів, семеро з них – це українські захисники. Більш того шість осіб з інвалідністю вже отримали посвідчення водія.

Під час заходу учасники засвоїли базові знання та практичні навички з питань надання послуг для осіб з інвалідністю при проходженні навчання, етики спілкування, базового розуміння різновидів допоміжних засобів реабілітації, видів обмеження повсякденного функціонування, техніки допомоги особам з інвалідністю та методів їх переміщення.

«Для ПРООН інклюзивність є одним із ключових підходів у наданні підтримки. Ми надзвичайно горді, що допомагаємо підтримати такі ініціативи. Цей проєкт може зробити вагомий внесок, аби люди почували себе включеними в суспільство. Уряд Японії фокусує свою підтримку на тому, щоб люди почували себе безпечно та мали рівні права. Саме цей проєкт допомогає посилити і розширити можливості людей з інвалідністю», – наголосив заступник постійного представника програми розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс.

Набуті під час навчань навички допоможуть спеціалістам краще зрозуміти потреби осіб з інвалідністю, а їм своєю чергою, – відчути компетентність фахівців та готовність допомогти.

«Інклюзивні автошколи» – це флагманський проєкт МВС в межах загальнодержавної ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямований на рівні можливості для усіх, хто прагне опанувати навички керування автомобілем і отримати посвідчення водія. Навчання для інструкторів організували у межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансування Уряду Японії.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.