A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Понад 25 000 посвідчень водія обміняно за кордоном через ДП «Документ»


06 Вересня 2023

Багато громадян України вимушено виїхали за кордон через збройну агресію рф. Життя не стоїть на місці, воно продовжується. А тому, українці мають потребу в адміністративних послугах і за кордоном.

Головний сервісний центр МВС разом із Державною міграційною службою України, до сфери управління якої входить державне підприємство «Документ», співпрацюють у сфері надання державних послуг. Тому українцям, які виїхали за межі нашої держави, надана можливість отримати послугу з обміну посвідчення водія через мобільно-технічні комплекси обслуговування громадян ДП «Документ».

За 8 місяців обміняно понад 25 000 посвідчень водія через ДП «Документ» за кордоном. У центрах обслуговування громадяни України обмінюють українське посвідчення водія на таке ж українське сучасного зразка.

Нагадуємо, що в ДП «Документ» послуга з обміну посвідчення водія актуальна, коли:

  • у наявного документа закінчився термін дії;
  • написи на пластиковому бланку затерлися та не читаються;
  • особа змінила персональні дані (прізвище, ім’я, по батькові, місце реєстрації чи стать);
  • водій бажає замінити посвідчення старого зразка на нове.

Відновити втрачене чи викрадене посвідчення водія за кордоном поки не є можливим. У центрах обслуговування громадян ДП «Документ» надається лише послуга з обміну фізичного документа посвідчення водія або ж електронного сформованого за допомогою Порталу Дія чи Електронного кабінету водія.

Наразі центри ДП «Документ» надають послугу сервісних центрів МВС у 6 європейських країнах. Обміняти посвідчення водія за кордоном можна у чотирьох містах Польщі: Варшаві, Гданську, Вроцлаві, Кракові; у Чехії — Празі, у Словаччині — Братиславі, у Німеччині — Берліні та Кельні, у Туреччині — Стамбулі, в Іспанії — Валенсії та Мадриді. Із адресами усіх центрів ДП «Документ» можна ознайомитись на сайті.

Наголошуємо, що в Україні е-посвідчення водія є чинними, а за кордоном вони не регламентовані міжнародним законодавством. Якщо громадянин виїхав за кордон і має виключно електронне посвідчення водія, яке не дійсне за межами нашої держави, то у центрах ДП «Документ» можна його обміняти на пластиковий документ, який визнається за кордоном.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.