A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Переймаємо європейський досвід. Головний сервісний центр МВС прийняв нідерландську делегацію експертів з Центрального бюро посвідчень водія (CBR)


29 Січня 2024

Вдосконалюємо державний сервіс та успішно тримаємо курс на євроінтеграцію. Сервісні центри МВС активно впроваджують сучасні стандарти під час надання послуг громадянам та переймають європейський досвід.

Головний сервісний центр МВС прийняв делегацію експертів CBR з Нідерландів. Візит відбувся за сприяння Консультативна місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС). Досвід іноземних партнерів є дуже важливий для нашої держави, адже CBR є компетентним органом Нідерландів, що забезпечує проведення іспитів для отримання права керування транспортними засобами.

Упродовж кількаденного візиту провели низку зустрічей та обговорили подальшу співпрацю. Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик ознайомив європейських партнерів із головними напрямками діяльності. Зокрема, наближення українського законодавства відповідно до європейських директив, здійснення реєстраційних дій з транспортними засобами та вдосконалення процесу екзаменації у майбутніх кермувальників.

«Ми забезпечили прозорий процес складання іспитів на право керування транспортними засобами. Облаштували в екзаменаційних класах та автомобілях, на яких складають практичні іспити, відеокамери з можливістю запису звуку. Також минулого року суттєво оновили автопарк та придбали близько 150 нових автівок категорії В та 5 – для осіб з інвалідністю», – акцентував начальник Головного сервісного центру МВС.

Також під час візиту іноземної делегації організували зустріч, у якій взяли участь заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, заступниця Голови Місії Посольства Королівства Нідерландів в Україні Есселін ван Ертен, заступник керівника операційного департаменту КМЄС Мікко Грунберг, представники Міністерства охорони здоров’я України, Департаменту міжнародних зв’язків МВС, Управління моніторингу дотримання прав людини МВС.

Під час заходу особливу увагу приділяли питанням безбар’єрності. На цьому наголосила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, яка курує проєкт Автошколи для осіб з інвалідністю: «Україна зацікавлена в тому, щоб громадяни після отримання травм не закривалися, мали якомога більше можливостей і були максимально інтегровані в суспільне життя. Я переконана, що результатом цієї співпраці будуть конкретні зміни до процедур, покращення послуг в автошколах і територіальних сервісних центрах МВС. І це звичайно додає впевненості, що будь-які бар’єри можна прибрати. Можу запевнити, що кожен такий проект лише посилює стійкість України».

Водночас Мікко Ґроенберґ з КМЄС наголосив на актуальності підтримки та співпраці: «Місія рада підтримати цю ініціативу, спрямовану на полегшення водіння для людей з інвалідністю. Водночас, я хотів би привітати зусилля Головного сервісного центру МВС та Міністерство внутрішніх справ спрямовані на покращення послуг у нинішніх умовах».

Для іноземних експертів у Головному сервісному центрі МВС презентували спеціалізований автомобіль. Транспортний засіб переобладнаний для приймання практичних іспитів в осіб з інвалідністю. Також експерти CBR та КМЄС відвідали Національну академію внутрішніх справ, на базі якого функціонує спеціалізована автошкола. Навчальний заклад здійснює теоретичну та практичну підготовку осіб з інвалідністю. Під час візиту до навчального закладу, іноземним експертам представили транспортні засоби з ручним керуванням.

«Інклюзивну підготовку таких осіб забезпечують фахові інструктори з відповідним досвідом. Сучасні автомобілі переобладнані для ручного керування та сертифіковані для навчання водії з порушеннями опорно-рухового апарату. Матеріально-технічна база та інфраструктура максимально наближені для таких специфічних потреб – створено автодром з дорожньою інфраструктурою, належно обладнані комп’ютерні класи, пандуси і окремий санвузол. Наявні належні умови для проживання, харчування і медичного обслуговування учнів», – розповів ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Чернєй.

Своєю чергою експерти CBR розповіли про власний досвід підготовки та здійснення екзаменації кандидатів у водіїв. Європейські колеги також  презентували програму навчання водінню осіб з інвалідністю в Нідерландах та заявили про готовність до подальшої співпраці. Про це розповів експерт з політик Центрального бюро посвідчень водія Королівства Нідерландів.

«Незважаючи на всі безпекові ризики, ми приїхали до України. Якщо завдяки нашому досвіду вдасться врятувати хоч одне життя від ДТП на дорозі, наш візит був недаремним», –  зауважив Лодевейк Гільберт де Бур.

Візит делегації CBR організовано за підтримки КМЄС в Україні в рамках імплементації Україною вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради від 20 грудня 2006 року про посвідчення водія. Попри воєнний стан в Україні, євроінтеграція та міжнародна співпраця являється одним із важливих напрямків в нашій роботі. Адже Головний сервісний центр МВС прагне до вдосконалення державних послуг та наближення їх до європейських стандартів.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.