A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

В Україні провели понад 2 мільйони реєстраційних дій з транспортними засобами у 2023 році


08 Січня 2024

Зараз в Україні спостерігається значний попит на автомобілі. Для багатьох громадян – це зручний та швидкий спосіб пересування. Крім того, у зв’язку з воєнними діями виникла велика необхідність у транспортних засобах, які волонтери привозять з-за кордону та передають на передову нашим захисникам.

За минулий рік в Україні сервісні центри МВС провели 2 124 280 реєстраційних операцій із транспортними засобами. Зокрема, до реєстраційних дій входить здійснення перереєстрації автівок, вантажівок, мотоциклів, автобусів. До прикладу: реєстрація нових та ввезених з-за кордону транспортних засобів, перереєстрація з одного власника на іншого, лізинг тощо.

Отже, у 2023 році на території нашої держави було вперше зареєстровано 411 311 транспортних засобів. Із них – 138 256 нових придбаних в автосалонах.

Перереєстрація авто через Дію

Наприкінці 2023 року у застосунку Дія запустили послугу з перереєстрації транспортних засобів. Тобто, через мобільний застосунок громадяни почали продавати та купувати легкові авто, мотоцикли та мопеди.

З початку запуску, з 20 грудня до 31 грудня 2023 року, через Дію продали 1 504 транспортних засобів. Звертаємо увагу, що ця послуга доступна виключно для фізичних осіб.

Під час здійснення договору купівлі-продажу онлайн, покупець має можливість залишити наявні номерні знаки, або ж замовити нові з серією DI з доставкою у зручне відділення Укрпошти. Також обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку.

Нагадуємо, що відомості про продавця, покупця та автомобіль автоматично перевіряються засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку, або наявні обмеження чи обтяження у продавця, чи покупця, договір не укладається. Про це система автоматично повідомляє.

Якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись придбаним авто можливо одразу після того, як свідоцтво про реєстрацію з’явиться в Дії. Якщо особа замовила нові номерні знаки, керувати автомобілем можливо тільки після їхнього отримання поштовим оператором.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.