A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Міжнародною доставкою посвідчення водія скористались 1800 осіб: Микола Рудик в ефірі національного телемарафону


15 Грудня 2023

За кордоном перебуває багато українців, які були вимушені виїхати з початку повномасштабного вторгнення. Тому сервісні центри МВС працюють над можливістю отримання послуг за кордоном. Адже нашим співгромадянам потрібно обмінювати та відновлювати посвідчення водія, щоби мати право керувати автомобілем. Про це розповів Микола Рудик – начальник Головного сервісного центру МВС в прямому ефірі телеканалу «Ми – Україна» в національному телемарафоні «Єдині новини».

За 2 місяці з початку запуску цієї послуги, за кордон замовили доставку майже 1800 посвідчень водія. Микола Рудик пояснив, онлайн обмін посвідчення водія в електронному кабінеті водія доступний у Польщу, Чехію, Німеччину та Італію. «Цією послугою можуть скористатись ті громадяни, які загубили чи пошкодили посвідчення, закінчився термін його дії, або ж змінили персональні дані. Найбільше міжнародну доставку замовляли українці в Польщу – відправлено 1511 посвідчень водія», – розповів Микола Рудик.

Начальник Головного сервісного центру МВС також розповів, як замовити міжнародну доставку. Для цього необхідно авторизуватись в електронному кабінеті водія. Далі вказується причина обміну посвідчення, обирається міжнародна доставка та оплачується послуга.

Після цього заявку обробляє адміністратор сервісного центру МВС. У разі схвалення – готовий документ відправляється на вказану замовником адресу.

«Міжнародна доставка посвідчення водія здійснюється близько 15 днів. Орієнтовна вартість посвідчення водія коштує 311 грн за бланк та адмінпослугу. Логістичні витрати поштовим перевізником за кордон складатимуть – 960 грн», – розповів Микола Рудик.

У сервісному центрі МВС нагадують, що дані про посвідчення водія видані до 2013 року знаходяться в старому реєстрі. Тому не відображаються в електронному кабінеті водія та Дії. У такому разі здійснити онлайн обмін посвідчення водія неможливо. Тим громадянам, які перебувають за кордоном, радимо звернутись до ДП «Документ». Вони відкриті у 7 країнах: Польщі Словаччині, Німеччині, Чехії, Італії, Іспанії та Туреччині.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.