A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик в ефірі «Суспільне.Спротив» розповів про вартість популярних платних номерних знаків


22 Листопада 2023

Серед водіїв користуються популярністю платні номерні знаки з певними комбінаціями. У 2023 році було видано 128 тисяч штук таких номерів, а звичайних  – близько 752 тисячі. Про це в прямому ефірі на телеканалі «Суспільне.Спротив» розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

«Ми бачимо, що значну кількість платних номерних знаків, а це близько 20%, закріплюють водії за своїми авто. До прикладу, найпопулярнішою комбінацією залишається 7777. Таких номерних знаків у цьому році придбали 1110 штук. А на 6666 спостерігається менший попит – 206  номерів», – розповів Микола Рудик.

Тому, щоб пропорційно врегулювати попит на фактичну наявність номерних знаків, було прийнято рішення змінити вартість платних номерних знаків. На деякі популярні комбінації було підвищено вартість, а на номерні знаки із цифрою «6» було суттєве зниження. Якщо раніше 6666 коштували 36 тисяч грн, то зараз – 12 тисяч грн, тобто втричі дешевше. А на номерні знаки з комбінаціями 0001, 0007 та 7777 було збільшено вартість з 36  тисяч грн до 96 тисяч грн (з ПДВ 20%).

Начальник Головного сервісного центру МВС пояснив, що зміни щодо вартості платних номерних знаків набрали чинності 18 листопада: «За другий робочий день сервісних центрів МВС по всій Україні було закріплено 2 номерних знаки із комбінацією 7777. Та 5 номерних знаків із комбінацією 6666. А загалом із іншими платними комбінаціями – близько пів тисячі номерів».

Якщо особа хоче придбати транспортний засіб, покупцеві та продавцеві необхідно звернутись в сервісний центр МВС для перереєстрації та здійснити оплату за:

  • свідоцтво про перереєстрацію авто – 405 грн;
  • адміністративну послугу – 200 грн;
  • звичайний номерний знак – близько 350 грн (на авто), та 120 грн (мотоцикли, мопеди, причепи);
  • або якщо обирає платний номерний знак, то сплачує відповідно до визначеної комбінації.

Також у водія є вибір обрати певну комбінацію цифр зі звичайних номерних знаків у сервісному центрі МВС. Це обійдеться у 360 грн.

Микола Рудик нагадав, що автовласники мають можливість отримувати номерні знаки у сервісному центрі МВС в будь-якій області незалежно від свого місця реєстрації.

На веб-сайті Головного сервісного центру МВС є зручний функціонал перевірки наявності номерних знаків. Ми подбали про те, щоб громадяни могли одразу бронювати номерний знак. Ця послуга працює в електронному кабінеті водія і користується популярністю. В ньому можна забронювати як безкоштовні, так і платні номери.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.