A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Збільшився попит на обмін посвідчення водія онлайн: Володимир Баранець в ефірі національного телемарафону


21 Листопада 2023

Електронний сервіс в Україні стає все більш популярним. Найбільшим попитом серед кермувальників користується послуга онлайн обміну посвідчення водія.

За перші 10 місяців 2022 року було видано 502 527 посвідчень водія у зв’язку з обміном, чи втратою або викраденням, а за аналогічний період 2023 року – на 163 тисячі більше. Про це розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС – Володимир Баранець в коментарі для телеканалу «Ми – Україна» в національному телемарафоні «Єдині новини».

Володимир Баранець нагадав, що з травня цього року обмін посвідчення водія став доступний у застосунку Дія. Спочатку громадяни мали можливість забирати готовий документ у сервісному центрі МВС. А згодом цю послугу було вдосконалено: «З 15 листопада у Дії запустили можливість замовляти посвідчення водія у будь-яке зручне відділення Укрпошти чи кур’єром на території України. За перші 5 днів ми отримали 6 137 заявок на обмін посвідчення водія. Із них понад 1 600 – з доставкою Укрпошти».

Аби онлайн замовити посвідчення водія, необхідно зайти в Електронний кабінет водія, або в застосунок Дія через телефон і виконати такі дії:

  • вказати причину обміну;
  • обрати спосіб отримання: в сервісному центрі МВС, або у відділенні Укрпошти чи кур’єром;
  • оплатити послугу.

«Далі заявка автоматично потрапляє до сервісного центру МВС, яку адміністратор обробляє впродовж 3 днів. Після цього посвідчення водія виготовляється та зберігається в сервісному центрі МВС. А якщо була замовлена доставка, направляється Укрпоштою на вказану адресу», – пояснив заступник начальника сервісного центру МВС.

Також Головний сервісний центр МВС покращує можливість отримання послуг для українців, які перебувають за кордоном. Минулого місяця в Електронному кабінеті водія було запущено міжнародну доставку посвідчення водія в Польщу. На цю послугу очікували багато наших співгромадян і нею скористались 1 100 осіб. А з 20 листопада розширено перелік країн для міжнародного відправлення. Громадяни, які перебувають у Чехії, Німеччині та Італії, мають можливість онлайн замовити обмін документа у зв’язку з втратою, пошкодженням чи зміною персональних даних, або коли закінчився термін дії.

Нагадаємо, що послуга онлайн обміну посвідчення водія з отриманням у сервісному центрі МВС, з’явилася майже 2 роки тому. Функціонал Електронного кабінету водія постійно вдосконалюється. Тому тепер наші громадяни можуть онлайн обмінювати свої документи та отримувати їх не тільки в сервісних центрах МВС, а й замовляти адресну доставку кур’єром чи у відділення Укрпошти.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.