A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Відновлення втраченого чи викраденого посвідчення водія відтепер доступне у Польщі


25 Жовтня 2023

Одразу в чотирьох містах Польщі у підрозділах ДП «Документ» українці можуть відновлювати своє посвідчення водія. Ця країна стала другою після Туреччини, в якій запустили нову послугу для наших співгромадян, що були вимушені виїхати за кордон.

Раніше у Польщі українські водії лише обмінювали наявне посвідчення водія. А зараз у Варшаві, Вроцлаві, Гданську та Кракові можуть відновлювати у зв’язку із втратою чи викраденням. Цю послугу вдалось запустити завдяки плідній співпраці Головного сервісного центру МВС з ДП «Документ», який входить до сфери управління Державної міграційної служби України. В результаті між сервісними центрами МВС і  центрами ДП «Документ» в Польщі були підписані узгоджені рішення.

Як отримати послугу

Для відновлення посвідчення водія, необхідно звернутись до ДП «Документ» в одне із чотирьох міст Польщі, де надається ця послугу уга. Записатись можна онлайн – через електронну чергу на сайті, або звернутись в порядку «живої» черги. З собою потрібно мати такий перелік документів:

  • паспорт громадянина України із зазначеним у ньому зареєстрованим місцем проживання, а якщо паспорт у форматі ID-картки без наявних відомостей про реєстрацію місця проживання, то разом надається витяг про реєстрацію місця проживання особи, або закордонний паспорт;
  • довідка платника податків;
  • документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо) у разі зміни персональних даних;
  • медична довідка (на період воєнного стану не обов’язкова).

Відновлення посвідчень водія здійснюється за стандартним алгоритмом. Після отримання пакета документів, співробітники ДП «Документ» фотографують громадянина та створюють заявку на відновлення посвідчення водія, яку розглядає в Україні адміністратор сервісного центру МВС. У разі схвалення, нове посвідчення видруковують за кордоном на бланку та передають замовнику.

Адреси ДП «Документ» у Польщі, де відновлюють посвідчення водія: 

Варшава: Єрусалимські алеї, 179 (ТЦ Blue City 2-й поверх)

Вроцлав: Грюнвальдська площа 22, 50−363 (0 поверх)

Краків: Галерея Краківська (2 поверх, вхід тільки з паркінгу сектор С)

Гданськ: Алея Грюнвальдська, 415

Нагадуємо, що відновити посвідчення водія також можна у Стамбулі. А обмін посвідчення здійснюється у всіх 11-ти підрозділах ДП «Документ» за кордоном. Зокрема, у Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині, Туреччині та Іспанії. Із адресами усіх центрів ДП «Документ» можна ознайомитись на їхньому офіційному сайті.

Головний сервісний центр МВС спільно з ДП «Документ» працюють над тим, аби збільшити перелік країн, в яких наші співгромадяни матимуть можливість відновлювати втрачене чи викрадене посвідчення водія.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.