A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС 


13 Жовтня 2023

Держава повинна забезпечити більш прозорі умови складання іспитів як зі сторони водіїв, так і фахівців сервісних центрів МВС. Також це стосується навчальних закладів, які здійснюють підготовку кандидатів у кермувальники.

Ці питання обговорили працівники Головного сервісного центру МВС на зустрічі з представниками Національної поліції України. Головну увагу приділили створенню механізму вивчення та доведення порушення як екзаменатора сервісного центру МВС під час проведення теоретичного та практичного іспиту, так й інструктора навчального закладу.

Отже, порушенням екзаменатора сервісного центру МВС під час проведення теоретичного та практичного іспиту вважаються такі дії:

  • екзаменатор не зупинив проведення теоретичного іспиту, якщо, наприклад, кандидат у водії списував відповіді, або йому підказувала стороння особа;
  • під час складання практичного іспиту екзаменатор не врахував помилку кандидата у водії, яка була зафіксована на відеоспостереженні;
  • будь-яке фізичне втручання у керування транспортним засобом. До прикладу: екзаменатор загальмував або перемикнув коробку передач замість кандидата у кермувальники.

Під час зустрічі також приділили увагу роботі навчальних закладів під час екзаменаційної діяльності. Зокрема, ймовірне втручання представників автошкіл, які беруть участь у підготовці майбутніх водіїв. Відповідно до чинного законодавства, порушеннями з боку навчальних закладів є:

  • автошкола   допустила   до   практичного   навчання   особу,  яка   ще   не   склала   теоретичний   іспит  в сервісному центрі МВС;
  • практичну підготовку кандидатів у кермувальники проводить інструктор, в якого відсутній атестат спеціаліста з підготовки водіїв транспортних засобів або позбавлений права керування;
  • практична підготовка водіїв відбувається на транспортному засобі, який не обладнаний відповідно до вимог. Наприклад, авто не має розпізнавального знака «Учбовий», відсутні додаткові педалі зчеплення чи гальмування та дзеркала заднього виду для інструктора.

Перевірка таких вимог до транспортних засобів автошкіл на дорогах належить до компетенції патрульної поліції України.

Щоби виключити будь-яке втручання в іспити, сервісні центри МВС проводять максимально прозору екзаменаційну діяльність. Класи для теоретичних іспитів обладнані камерами відеофіксації зі звуком. Також відеокамери встановлені у кожному автомобілі, в якому відбувається перевірка практичних навичок керування.  Тому весь процес складання теоретичного та практичного іспиту фіксується на камеру та перевіряється на ймовірне порушення.

За такі дії як з боку екзаменатора сервісного центру МВС, так й інструктора навчального закладу, передбачається адміністративна відповідальність. Вона регламентується законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами», який набув чинності 29 липня цього року. Якщо порушення вчинив представник автошколи, може накладатись штраф у розмірі від 500 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Наразі це від 8500 до 13600 грн.  Якщо працівник територіального сервісного центру МВС – штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Наразі це від 17000 грн до 34000 грн.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.