A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Понад 642 тисяч громадян обміняли посвідчення водія в цьому році: Микола Рудик на «Суспільному»


13 Жовтня 2023

З початку цього року кермувальники обміняли понад 642 тисячі посвідчень водія. Про це сьогодні повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик у прямому етері «Суспільне.Спротив». Він розповів, які зараз є зручні способи отримання посвідчень та які нововведення очікують на водіїв найближчим часом.

Микола Рудик нагадав, що на сьогодні замовити обмін або відновлення посвідчення водія можна у сервісному центрі МВС, ЦНАПах та ДП «Документ». Також послуга доступна онлайн – в Електронному кабінеті водія та в застосунку Дія.

«Для обміну чи відновлення посвідчення у сервісному центрі МВС спочатку необхідно сформувати талон попереднього запису через функціонал е-запис на нашому сайті. Або ж отримати його в терміналі, що знаходиться в сервісному центрі МВС. З собою потрібно взяти паспорт, ідентифікаційний код, наявне посвідчення водія, а якщо документ було втрачено – довідку з поліції. Орієнтовна вартість – 311 грн за бланк та адміністративну послугу», – пояснив Микола Рудик.

Особи, які не хочуть витрачати зайвий час на дорогу, мають можливість замовити послугу онлайн не виходячи з дому. Це можна зробити в електронному кабінеті водія та застосунку Дія. Замовлення відбувається дуже швидко та у кілька кліків.

«При замовленні в Дії, отримання готового документа відбувається виключно особисто в сервісному центрі МВС. А в Електронному кабінеті водія доступні способи отримання – як в сервісному центрі МВС, так і у відділенні Укрпошти чи кур’єром», – пояснив Микола Рудик.

Послуга доставки посвідчення Укрпоштою має попит серед кермувальників. З початку цього року через електронний кабінет водія подано понад 56 тис. заявок на обмін посвідчення водія, а 20,5 тис. з них – з доставкою у відділення поштового оператора. Орієнтовна вартість логістичних витрат такої послуги – 294 грн.

А незабаром кермувальники зможуть оформлювати доставку посвідчення у будь-яке зручне відділення Укрпошти і в застосунку Дія. Про це нагадав начальник Головного сервісного центру МВС: «У застосунку Дія було запущено бета-тестування обміну посвідчення водія з доставкою у відділення національного оператора, або кур’єром на будь-яку адресу. Зараз всі охочі можуть долучитися до нього через Телеграм-бот Дії».

Також сервісні центри МВС турбуються про громадян, які були вимушені виїхати за кордон. Часто вони гублять свої документи, які відновити можна виключно на території України. Тому зараз ведеться робота над наданням такої можливості за кордоном. Кермувальники зможуть в майбутньому відновлювати свої посвідчення у зв’язку із втратою чи викраденням у підрозділах ДП «Документ», як в Україні, так і за її межами.

Микола Рудик також нагадав, скільки зараз підрозділів ДП «Документ» працюють за кордоном: «Наразі за межами країни українці можуть обмінювати посвідчення водія в 11-тьох підрозділах ДП «Документ». Вони працюють у Польщі, Чехії, Словаччині, Німеччині, Туреччині та Іспанії».

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.