A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Україна та Латвія працюють над угодою про взаємне визнання посвідчення водія


10 Жовтня 2023

Наразі українці мають можливість обмінювати посвідчення водія на іноземне без складання іспитів у чотирьох країнах світу. Зокрема, в Італії, Іспанії, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах. Головний сервісний центр МВС працює над розширенням переліку держав, де можливо обміняти посвідчення водія за спрощеною процедурою. Перший крок у цьому напрямку вже зроблено. Зараз ведеться робота над укладенням угоди з Латвійською Республікою, яка дозволить громадянам обох держав обмінювати посвідчення водія без необхідності складання іспитів.

Представники Головного сервісного центру МВС разом з Департаментом міжнародних зв’язків МВС провели онлайн-зустріч з литовськими колегами з Департаменту громадського транспорту Міністерства транспорту Латвійської Республіки та Директорату безпеки дорожнього руху (CSDD). Під час зустрічі сторони обговорили майбутню співпрацю. Головну увагу було зосереджено на питаннях порядку отримання посвідчень водія в обох країнах, шляхах обміну інформацією про дійсність посвідчень водія, а також проведенні подальших консультацій спрямованих на підготовку проєкту угоди.

Зараз водіям з України, які проживають в Латвії понад рік, необхідно складати теоретичний та практичний іспити, аби отримати латвійське посвідчення водія. Зауважимо, що ці вимоги не стосуються тих осіб, які отримали в Латвії тимчасовий захист. Вони надалі можуть використовувати українське посвідчення водія впродовж всього часу перебування під захистом. У майбутньому процедура стане значно простішою. Після укладання угоди обмін українського посвідчення водія на латвійське відбуватиметься без підтвердження навичок керування транспортним засобом. Тобто, наші співгромадяни будуть звільнені від складання теоретичних та практичних іспитів. Аналогічні умови будуть застосовуватись і до громадян Латвії, які мешкають на території України.

Нагадаємо, у травні була підписана угода з Литовською Республікою про взаємне визнання посвідчень водія. Найближчим часом вона набере чинності.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.