A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервіс без бар’єрів. Працівники сервісних центрів МВС долучилися до вивчення жестової мови


10 Жовтня 2023

На днях в одному з сервісних центрів МВС Києва відбувся перший урок із вивчення жестової мови. Майстер-клас провела громадська організація «Українське товариство глухих» (УТОГ). До заходу, окрім адміністраторів Києва дистанційно долучились і працівники сервісних центрів МВС Луганщини, Донеччини та Херсонщини.

Спікери УТОГ навчили наших співробітників розуміти людей з порушенням слуху. Значну увагу приділили вивченню основних термінів жестової мови. Працівники сервісних центрів МВС вивчили основи дактильної абетки, базові слова та словосполучення жестової мови, а також засвоїли практичні поради та навички для надання послуг сервісних центрів МВС без бар’єрів. Тепер наші адміністратори знають як правильно привернути увагу клієнта з порушенням слуху, як правильно встановити візуальний контакт, як налагодити спілкування та якою має бути дикція.

Актуальність проведення майстер-класу із вивчення жестової мови – беззаперечна. До сервісних центрів МВС Києва щоденно звертаються за державними послугами біля 3000 клієнтів. Ще десятки звернень стосуються отримання консультацій чи роз’яснень. Серед відвідувачів звертається багато громадян, які мають порушення слуху чи зору. І тому вміти правильно комунікувати та спілкуватися з клієнтами, які мають такі порушення, вкрай необхідно. Адже це скоротить час на обслуговування громадян і залишить позитивне враження від сервісних центрів МВС.

Співробітники сервісних центрів МВС Києва розуміють важливість безбар’єрного доступу громадянам до інформації та адміністративних послуг. Тому стали ініціаторами вивчення жестової мови, а також запропонували долучитися до заходу онлайн адміністраторам сервісних центрів МВС Луганщини, Донеччини та Херсонщини. Адже, саме ці області перші зіткнулися з військовою агресією та зараз не мають  можливості через брак спеціалістів із жестової мови здобути подібні знання офлайн.

Реалії сьогодення говорять нам про вкрай важливі речі. Безбар’єрні простір, послуги, інформація мають бути доступні скрізь і кожному. Бо багато наших захисників і захисниць, цивільного населення зазнали травм і поранень внаслідок війни та мають порушення слуху, зору, ампутовані кінцівки, користуються кріслом колісним. Ми маємо допомогти їм відчувати себе потрібними країні та бути вдячними за надану можливість жити і працювати.

Наразі сервісні центри МВС оснащені пандусами, кнопкою виклику персоналу та місцями для паркування. Ми працюємо над забезпеченням належних умов для осіб з інвалідністю в усіх підрозділах і, звичайно, значна увага приділяється спілкуванню та правильності донесення необхідної інформації.

Сервісні центри МВС – це сервіс без бар’єрів. Ми враховуємо потреби кожного громадянина. Кожен – важливий та особливий. Кожен заслуговує на комфортне середовище та якісні державні послуги.

Україна зараз і назавжди!

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.