A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

У Дніпрі перша випускниця інклюзивної автошколи отримала посвідчення водія


08 Вересня 2023

Безбар’єрність – це про реальне життя, про реальних людей, про однаково рівні можливості та доступність до державних послуг для усіх категорій громадян. Разом будуємо інклюзивну країну, в якій свобода, комфорт і безпека пересування — будуть не привілеєм, а доступною можливістю для усіх. У вільній державі кожен має відчувати комфорт та свою важливість.

Галина Мандра – одна з перших випускниць інклюзивного закладу підготовки водіїв,  який працює у рамках проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Підготовка у автошколі та складання іспитів відбувались за стандартним алгоритмом. На першому етапі жінка пройшла теоретичний курс навчання та успішно склала іспит у сервісному центрі МВС. Потім на курсі практичної підготовки опанувала навички водіння на спеціалізованому автомобілі з ручним керуванням, закінчила курс підготовки водіїв категорії «В» та склала внутрішній іспит в автошколі.

 

 

Сьогодні пані Галина успішно склала практичний іспит у сервісному центрі МВС. З успішним завершенням навчання кермувальницю привітав голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак та особисто вручив посвідчення водія.

Випускниця має першу групу інвалідності, вона дуже активна, має багато щоденних справ, які вимагають мобільності. Через постійні обстріли та небезпеку вона разом з 81-річною мамою була вимушена поїхати з рідного Харкова. Нову домівку знайшли у Дніпрі. Дуже мріяла навчитись керувати автівкою та відчувати свободу пересування. Тепер вона ставить перед собою нові амбітні завдання та руйнує всі стереотипи щодо перешкод на шляху до мрії керувати авто для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

 

Проєкт МВС України реалізується в рамках Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Детальна інформація про проєкт та як долучитися до навчання за посиланням.