A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик: необмежена кількість спроб на іспитах у сервісних центрах МВС з 1 серпня, а самопідготовка з 29 жовтня


01 Серпня 2023

Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик у прямому ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» розповів детально про зміни в законодавстві щодо отримання посвідчення водія.

Протягом кількох останніх днів набули чинності одразу кілька змін до законодавства України, які стосуються самопідготовки до теоретичного іспиту в сервісних центрах МВС, відповідальності інструкторів автошкіл та екзаменаторів сервісних центрів МВС за порушення порядку підготовки водіїв, проведення іспитів та видачі посвідчення водія, щодо скасування обмежень у кількості спроб практичного іспиту в сервісних центрах МВС. Також журналісти телеканалу «Ми — Україна» розпитали про поширення проєкту із забезпечення прозорих іспитів у сервісних центрах МВС на Рівненську, Житомирську, Сумську та Кіровоградську області.

Що змінив новий Закон України, який набрав сили 29 липня?

«В Україні є чітке розмежування: на теоретичний курс підготовки і на практичний курс підготовки водіїв. Це два окремі курси навчання. Спочатку кандидат у водії має успішно засвоїти правила дорожнього руху і підтвердити свої знання на теоретичному екзамені в сервісному центрі МВС. І тільки потім після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС — починати практичне навчання в автошколі. Новий закон визначає, що самопідготовка до теоретичного іспиту буде дозволена починаючи з 29 жовтня. Тобто, у кандидатів у водії буде вибір: готуватись до теоретичного іспиту самостійно чи з автошколою», — пояснив Микола Рудик.

Цей же Закон України, що у суботу, 29 липня, набув чинності передбачає зміни до адміністративного кодексу України. І вони вже діють.

І відтепер серед адміністративних порушень в Україні є ті, що стосуються осіб, відповідальних за підготовку водіїв. Це й інструктори автошкіл, й екзаменатори сервісних центрів МВС, і працівники сервісних центрів МВС, що проводять акредитацію навчальних закладів.

Тепер порушеннями, за які передбачено штрафи від 8500 грн до 13600 грн з боку навчальних закладів є:

  1. якщо підготовку майбутніх водіїв або перепідготовку для отримання нової категорії проводить особа, яка не має чинного документа спеціаліста з підготовки водіїв транспортних засобів;
  2. якщо автошкола допустила до практичного навчання кандидата у водії, який ще не склав успішно теоретичний іспит у сервісному центрі МВС;
  3. якщо проводиться практична підготовка водіїв з використанням транспортних засобів, обладнаних з порушенням вимог Правил дорожнього руху, або особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами.

А з боку сервісних центрів МВС тепер порушеннями адміністративного кодексу є:

  1. коли посадова особа сервісних центрів МВС порушує порядок проведення державної акредитації автошкіл та порушує встановлений порядок атестації їх спеціалістів — тепер це штраф від від 8500 грн до 17000 грн.
  2. якщо працівник територіального сервісного центру МВС порушує порядок приймання іспиту або порядок видачі посвідчення водія — це тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 34000 грн.

І якщо ці два порушення будуть вчиненні посадовою особою повторно протягом року, то за такі самі дії вже буде накладення штрафу від 34000 до 51000 грн — а також позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Які ще зміни до правил отримання посвідчення водія стались сьогодні?

Також Міністерство внутрішніх справ України внесло зміни в порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. Зміни набули чинності сьогодні, 1 серпня.

«Тепер для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з для видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки в автошколі. І ці зміни зараз стосуються абсолютно всіх кандидатів у водії, які складають іспити в сервісних центрах МВС або які складатимуть їх у майбутньому. А також оновились терміни, коли можна складати іспити повторно. У разі, якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит в сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит призначається не раніше, ніж через 10 календарних днів», — зазначив начальник  Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

А які зміни і кого чекають із 3 серпня?

В Україні триває проєкт із забезпечення прозорих умов складання іспитів, який передбачає оптимізацію екзаменаційної діяльності в регіонах, запровадження системи онлайн запису на практичний іспит, а також технічне переоснащення класів та автівок для приймання іспитів. Першими у проєкті були: Київська, Львівська, Вінницька та Одеська області.

«Із 3 серпня до проєкту прозорих іспитів у сервісних центрах МВС долучаються ще Сумська, Рівненська, Житомирська та Кіровоградська області. У цих областях кожен сервісний центр МВС, який проводитиме іспити, стає локальним хабом з екзаменації», — додав Микола Рудик.

Тут у класах для теоретичних іспитів більше немає сліпих зон, з’являється аудіозапис та камери спостереження у кожному куті приміщення. А в автівках сервісних центрів МВС для складання іспитів є система відеоспостереження, що фіксує руки і ноги кандидата у водії та руки і ноги екзаменатора сервісного центру МВС. Це теж виключає будь-яку можливість втручання в іспит.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.