A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Долаємо бар’єри разом. Працівники сервісних центрів МВС Сумщини продовжують опановувати жестову мову


13 Липня 2023

Безбар’єрність – це про внутрішню готовність суспільства створювати середовище, в якому буде комфортно усім. Багато років безбар’єрність у багатьох асоціювалась лише із подоланням фізичних перешкод, а насправді це поняття набагато ширше і нині стосується, без перебільшення, кожного.

Мета держави – створити умови у повсякденному житті, де буде комфортно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни, просто  бути щасливим від того, що навколо немає обмежень. З цією метою за ініціативи першої леді Олени Зеленської було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації. Стратегія розрахована до 2030 року і працівники сервісних центрів МВС Сумської області активно підтримують державну політику безбар’єрності.

Співробітники сервісних центрів МВС в Сумській області долучились до вивчення спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації «Теорія та практика використання жестової мови для забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю, протидії дискримінації», яку спеціально для наших працівників підготували і провели викладачі Сумського регіонального центру підвищення кваліфікації.

Навчання тривало 3 тижні в онлайн-форматі. Викладач Ніна Островськаголова Сумського міського відокремленого осередку всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови, поділилася теоретичними знаннями і практичними уміннями щодо особливостей  спілкування та  роботи з людьми, які мають інвалідність.

Слухачі курсу розібрались у сутності комунікації, опанували комунікативну основу професійної діяльності державних службовців, проаналізували психологічну готовність до виконання своїх обов’язків в умовах нестабільного емоційного стану населення через військові дії на території України.

Учасники навчання практично моделювали взаємодію із людьми з порушенням слуху, відвідувачами з повною або частковою втратою зору, з клієнтами, які мають порушення у психоемоційній сфері, порушення рухових функцій, користуються кріслом колісним та із суб’єктами звернення, які належать до маломобільних груп населення.

Нагадаємо: у квітні 2021 року прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яку розробили в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадянському, економічному, освітньому, цифровому, інформаційному. А План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який був прийнятий  25 квітня на засіданні Уряду,  визначив  чотири пріоритетні напрямки роботи: безбар’єрні простір, товари, послуги та інформація.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисна інформація на сайті.