A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик нагадав, що змінилося при реєстрації транспорту в сервісних центрах МВС


29 Червня 2023

Начальник Головного сервісного центру МВС в прямому ефірі на Суспільному пояснив ще раз, які зміни відбулись в процедурах отримання послуг реєстрації та перереєстрації транспортних засобів у сервісних центрах МВС.

Із 15 червня в Україні більше не є обов’язковим дослідження транспортного засобу в Експертної служби МВС відповідно до Постанови КМУ № 599. Єдина реєстраційна дія, коли таке дослідження проходити обов’язково  — перша реєстрація в Україні вживаних, які були ввезені з-за кордону. Тобто, коли автівка, мотоцикл, скутер, автобус чи вантажівка вперше отримують державні номерні знаки України та перше українське свідоцтво про реєстрацію.

Тобто, для найбільш популярної реєстраційної дії — перереєстрація у зв’язку зі зміною власника — більше немає вимоги надавати висновок про транспортний засіб. Якщо покупець транспорту хоче все ж пройти дослідження, то він може це зробити. Але вимоги робити це обов’язково — більше немає.

«Таким чином, процедура купівлі-продажу транспортних засобів змінилася по таймінгу. Вона стала більш зручною та швидшою і може тривати близько 20-25 хвилин», — розповів Микола Рудик.

Для того, щоб отримати послугу з перереєстрації необхідно мати талон попереднього запису та повний пакет документів, а також оплатити потрібну послугу. Талон можна оформити як онлайн через функціонал Е-ЗАПИС, так і офлайн в терміналі, що знаходиться в приміщенні сервісного центру МВС.

«Дослідження транспортного засобу Експертною службою МВС є обов’язковим лише при першій реєстрації вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу. В інших випадках дослідження в Експертної служби МВС або в іншої державної спеціалізованої установи, що проводить судово-експертну діяльність — за бажанням. Ці спрощення надалі передбачають можливість переведення процедури перереєстрації в онлайн формат. Тобто, відповідно до законодавства була надана можливість громадянам обирати: проходити це дослідження чи ні. Однак, аби впевнитися, що номерні агрегати кузова, двигуна або шасі не були змінені, то буде корисним пройти експерте дослідження», — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС.

За перші 12 днів, тобто із 15 до 27 червня включно, коли запрацювало це нововведення в Україні було проведено 42 986 реєстраційних операцій без обов’язкового експертного дослідження.

А понад 9,7 тисячі вживаних автівок привезених з-за кордону за цей час отримали свою першу реєстрацію в Україні, де експертне дослідження є обов’язковим.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисна інформація на сайті.