A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Адміністратори сервісних центрів МВС Рівненщини та Волині продовжують навчання з безбар’єрності та жестової мови


19 Червня 2023

Безбар’єрність – це про внутрішню готовність суспільства створювати таке середовище, в якому буде комфортно усім. Багато років безбар’єрність асоціювалась лише із подоланням фізичних перешкод, а насправді це поняття набагато ширше і нині стосується кожного.

Ціль держави – створити такі умови у повсякденному житті, в яких буде зручно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни, просто – бути щасливим від того, що навколо немає обмежень. З цією метою за ініціативи першої леді Олени Зеленської було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації. Стратегія розрахована до 2030 року і працівники сервісних центрів МВС активно підтримують державну політику безбар’єрності.

Адміністратори сервісних центрів МВС Рівненщини та Волині продовжують навчання з жестової мови, адже її знання допоможуть краще комунікувати  з  людьми із порушеннями слуху та/або мовлення.

«Бар’єри — перепони, які заважають різним групам населення повноцінно отримувати  доступ до можливостей, і через це не дають їм у повному обсязі реалізувати свій потенціал. Часто бар’єри створюють самі люди через незнання, стереотипи та упередження, проте кожному з нас під силу їх розірвати. Головне – зрозуміти, що безбар’єрність – це не лише звести пандус біля державної установи чи кінотеатру, безбар’єрність – це якість життя. А якість життя –доступність кожного до усіх його сфер, в тому числі  й в отриманні державних послуг», — розповідає Лілія Кузьмич, перекладачка жестової мови Волинської обласної організації УТОГ.

Нині наші працівники закріплювали вже пройдений матеріал та вчилися складати речення. Окрім того, розібралися у сутності комунікації жестової мови. Також учасники спробували практично моделювали взаємодію із людьми з  порушеннями слуху.

«Знання жестової мови – це не лише спілкування, а це ще  й повага і прагнення допомогти людям з порушенням слуху в тих питаннях, з якими вони звернулись чи то до державного органу, чи до приватної компанії. Громадяни повинні мати рівні можливості жити повноцінно. Особливо нині, коли кожен відчув на собі бар’єри війни. А тому такі навчання допомагають суспільству усвідомити, що всі люди без винятку заслуговують на рівні права, можливості і гідне ставлення», — зазначила Неля Новачук, перекладачка жестової мови Рівненської обласної організації УТОГ.

Всі ми різні, але кожен з нас має бути почутим. Сервісні центри МВС за безбар’єрність. Ми за доступність кожного до усіх його сфер, в тому числі й до якісного отримання державних послуг.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.