A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісні центри МВС продовжують пілотний проєкт із забезпечення складання прозорих іспитів


19 Червня 2023

Із 1 червня стартував пілотний проєкт із забезпечення теоретичних і практичних іспитів у сервісних центрах МВС. Він охоплює 4 області: Київську, Львівську, Вінницьку та Одеську. Інші ж регіони поки продовжують приймати іспити з теоретичної та практичної частини як і раніше.

Як нововведення впливають на перебіг пілотного проєкту та як відображаються на результатах іспитів розказали в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині Новини» телеканалу «Рада» начальниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерина Самітовська та начальник Регіонального сервісного центру МВС у Київській області Сергій Петров.

За перші 2 тижні роботи пілотного проєкту сервісні центри МВС, в яких працює експеримент стикнулися з тим, що зменшилася кількість відвідувань кандидатів у водії, ніж до його впровадження. Це свідчить про результат успішності складання іспитів з першого разу.

В той же час, пропускна можливість здачі теоретичних та практичних іспитів збільшилася в 2-3 рази. Відбулося це за рахунок збільшення екзаменаційних класів, бо тепер вони стали великими прозорими хабами. Також на кожній локації було збільшено кількість транспортних засобів.

У цих 4 областях України запроваджено е-запис онлайн для складання практичних іспитів. Попередній запис можна здійснити через функціонал Е-ЗАПИС на сайті Головного сервісного центру МВС або ж отримати його в терміналі в приміщенні нашого закладу. Тим самим це зменшує кількість візитів до сервісних центрів МВС з 2 до 1, що значно скорочує час на дорогу. В інших регіонах можливість взяти талон попереднього запису онлайн поки недоступна. Там майбутні водії мають отримати талон виключно в приміщенні сервісного центру МВС.

«Кількість бажаючих записатися на складання практичного іспиту онлайн  збільшилася в 2 рази порівняно з тим, щоб прийти до наших закладів та взяти талончик в терміналі на місці», — наголосив начальник Регіонального сервісного центру МВС у Київській області Сергій Петров.

У класах були встановлені додаткові камери відеофіксації для того, щоб уникнути «сліпих зон». А також здійснюється запис звуку, щоб не було можливості підказувати відповіді кандидатам у водії.

За результатами експерименту буде враховано всі проблемні моменти проєкту та відбудеться масштабування по всій Україні. Планується встановлення додаткових камер в автомобілях для складання практичного іспиту.

«Завдяки більшій кількості камер стане можливим показати рух попереду і позаду транспортного засобу. А також будуть фіксуватися руки та ноги як кандидата у водії, так і екзаменатора. За рахунок цих камер буде забезпечено відеоспостереження з кутом огляду в 360°», — розповіла начальниця управління комунікації Головного сервісного центру МВС Катерина Самітовська.

Ці нововведення допоможуть уникнути корупційної складової та дозволять кандидатам у водії мати більше інструментів для оскарження результатів іспитів.


Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.