A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Делегація України у Нідерландах переймає передовий досвід щодо надання державних послуг


15 Червня 2023

Консультативна місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) організувала навчальний візит для представників Міністерства внутрішніх справ України та Головного сервісного центру МВС до Нідерландів. Українська делегація складається з заступника Міністра внутрішніх справ України Богдана Драп’ятого, начальника Головного сервісного центру МВС Миколи Рудика, заступника начальника Головного сервісного центру МВС Володимира Баранця та начальників профільних управлінь Головного сервісного центру МВС.

Метою цього візиту є ознайомлення з найкращими практиками Нідерландів щодо ключових державних послуг, як реєстрація транспортних засобів та видача посвідчення водія. Зокрема у Нідерландах наданням цих послуг займається дві окремі державні установи: Управління транспортних засобів (RDW), яке забезпечує реєстрацію транспортних засобів, видачу посвідчень водія та ведення відповідних національних реєстрів, а також Центральне бюро сертифікації навичок водіння (CBR), яке забезпечує проведення іспитів для отримання права керування транспортними засобами.

У перший день візиту член правління Агентства з реєстрації транспортних засобів і директор Управління реєстрації та інформації Герт Ян Холланд представив делегації діяльність свого відомства. А Микола Рудик провів презентацію компетентного органу України щодо питань реєстрації транспортних засобів, проведення іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, тобто, Головного сервісного центру МВС. Делегації розглянули бланки реєстраційних документів на авто та бланки посвідчень водія, поділились особливостями їх персоналізації та досвідом боротьби з шахрайськими підробками. Зокрема побували у підрозділу із запобігання підробки посвідчень водія RDW.

Микола Рудик розказав про те, що в Україні уже працює принцип digital first, коли можна відмовитись від пластикових бланків документів та отримувати їх лише у цифровому форматі.

 

 

У другий день українська делегація побувала у Центрі перевірок Агентства з реєстрації транспортних засобів на  періодичному технічному огляді. А також обидві делегації опрацьовували і обговорювали механізми обміну даними між державами. Зокрема такі теми: обмін даними та законодавство, ролі національних контактних осіб Агентства з реєстрації транспортних засобів EUCARIS, ознайомлення з системою EReg.

 

 

На третій день заплановано візит до Операційного відділу Центрального бюро з видачі посвідчень водія (CBR). Українську сторону особливо цікавить досвід керування авто людьми з інвалідністю та адаптація автомобілів для цієї групи учасників дорожнього руху. Заплановано ознайомлення з адаптованими транспортними засобами. А також цікавить досвід допуску неповнолітніх до керування авто — у Нідерландах існують тимчасові посвідчення водія для 17-річних водіїв, у які вносять дані про довірених осіб з якими можна керувати, тобто, за умови присутності такої особи в салоні неповнолітній водій може керувати авто.

Незважаючи на воєнний стан в Україні, євроінтеграція та міжнародна співпраця є одними з основних пріоритетів для  Міністерства внутрішніх справ України та Головного сервісного центру МВС. Такий навчальний візит української делегації організовано КМЄС в рамках імплементації Україною вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради від 20 грудня 2006 року та директиви Ради Європейського Союзу від 29 квітня 1999 року.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.