A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісних центрів МВС Рівненщини вчилися надавати домедичну допомогу


16 Травня 2023

Вчитися ніколи не пізно. Особливо, якщо здобуті знання можуть врятувати життя. Днями для співробітників сервісних центрів МВС Рівненщини волонтери громадської організації «Центр порятунку життя» провели тренінг надання першої домедичної допомоги, що стало хорошим початком 7 Глобального тижня безпеки дорожнього руху.

«Такі тренінги проходити важливо всім, бо ми не знаємо, свідком якої події станемо. Тим більше у кожного з нас є близькі та рідні, яким також може знадобитися наша допомога. Якщо проходити такі тренінги, то принаймні людина вже знатиме наперед, що потрібно робити і правильно може зреагувати на ситуацію, яка сталася, адже часом свідки події, надавши допомогу до приїзду швидкої, можуть постраждалому дати шанс на життя», — каже  Богдан Фостяк, волонтер ГО «Центр порятунку життя».

Говорили про особисту безпеку та виклик допомоги. Навчалися діагностувати стан потерпілого, проводити компресію на грудну клітку та штучну вентиляцію легень. Окрім того, працівники сервісних центрів МВС Рівненщини опанували навики користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором та як поводитися з потерпілим без свідомості й переводити його в стабільне положення. Розглянули тактику надання допомоги при повній чи частковій обструкції дихальних шляхів. Також поговорили про критичні кровотечі та методи їх зупинки. Практикувались надавати першу допомогу самому собі при кровотечах.

«Даний тренінг дає розуміння, що таке домедична допомога, що першочергово потрібно зробити для особи, яку рятуєш. І найголовніше – надати поміч так, щоб не нашкодити людині. Дані знання знадобляться не лише у певних надзвичайних ситуаціях, наприклад, під час дорожньо-транспортних пригод, а й у побуті. Та й взагалі, ми маємо бути підготовленими до викликів сьогодення, адже не знаємо, що завтра може нас чекати і кому знадобиться саме наша підтримка», — розповідає Катерина Дьоміна, адміністраторка сервісного центру МВС м. Сарни.

Ці навички потребують постійного вдосконалення, тож і надалі будемо відпрацьовувати та поглиблювати отримані знання. Адже невідомо, коли здобуті вміння можуть знадобитись для порятунку життя, а правильні дії — дати шанс дочекатись медиків, яким потрібен час, аби дістатись до пацієнта.

«Ми відповідальні не лише за свою безпеку, а й безпеку тих, хто поряд. І тут не обов’язково говорити про масштабну катастрофу, елементарно – комусь із відвідувачів сервісного центру МВС стало зле, а наші працівники вже знатимуть, як правильно надати медичну допомогу до приїзду «швидкої». Також і під час дорожньо-транспортних пригод якісно надана допомога потерпілому – врятоване життя. Я вже не кажу про те, що в країні війна і  опанування елементарних вмінь надання першої домедичної допомоги, має бути на першому місці у кожного з нас, адже своєчасна та якісно надана домедична допомога може врятувати життя пораненому. А в умовах війни – це безцінно»,  — зазначив заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Віктор Залюбовський.

Маємо бути надійним тилом, аби в разі необхідності швидко та  без вагань надати допомогу потерпілому, підтримати його життя та найголовніше — не нашкодити.