A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Адміністратори сервісних центрів МВС Одещини опановують жестову мову


12 Травня 2023

Безбар’єрність стає новою нормою в українському суспільстві. Ця війна показала нам, наскільки безбар’єрність – не формальність. Це питання виживання.

Мета держави — зміна підходів до сприйняття теми інклюзивності, аби створити в Україні безбар’єрний простір для всіх громадян  створення умов у повсякденному житті, де буде комфортно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни. У квітні 2021 року, за ініціативи першої леді Олени Зеленської було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації.

Головне – зрозуміти, що безбар’єрність – це не лише звести пандус біля державної установи чи кінотеатру, безбар’єрність – це якість життя. А якість життя – доступність кожного до усіх його сфер, в тому числі  й в отриманні державних послуг, тому сервісні центри МВС в Одеській області активно підтримують державну стратегію безбар’єрності,

Адміністратори сервісних центрів МВС Одещини розпочали  навчання із подолання бар’єра у спілкуванні людей із порушеннями слуху. Ми опановуємо курс з вивчення української жестової мови Розпочали з абетки або дактиля та дізналися, що кожна літера має свою комбінацію пальців, дактиль використовується для імен, географічних назв та деяких слів.

На заняттях адміністратори навчилися показувати слова вітання і складати речення, які найчастіше використовуються під час спілкування з нашими клієнтами: «Доброго дня! Чим Вам допомогти? Дякуємо за відгук. Раді бачити вас знову у наших центрах!»

«Громадяни повинні мати рівний доступ до гідного життя, особливо нині, коли наше суспільство на собі відчуло бар’єри війни. Такі навчання допомагають нам краще розуміти суспільство та його потреби. Знання жестової мови – це не лише спілкування, це ще й  повага і прагненням допомогти людям з порушенням слуху та мови», — наголосив начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області Михайло Козловський.

Нові знання сприятимуть розширенню комунікативних навичок наших адміністраторів, адже щодня вони спілкуються з різними людьми.

Зробіть і ви крок до подолання бар’єрів у спілкуванні з людьми з порушенням слуху.

Піклуємося про кожного! Будуємо справжню європейську державу – Україну.