A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Ігор Клименко: «Купити і продати авто в Дії — це запит суспільства та громадянина, який хоче жити в розвиненій європейській країні»


04 Травня 2023

Про це в інтерв’ю для телеканалу «Рада» в рамках всеукраїнського телемарафону «Єдині новини» розповів Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Також Міністр розповів про роботу міністерства зараз та анонсував нові проєкти над, якими працює відомство, зокрема, про диджиталізацію діяльності міністерства, зміни в сервісних центрах МВС, про сформовані бригади «Гвардії наступу», про Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб та Реєстр зброї.

Попри війну наше життя цифровізується, не стоїть на місці. Тому днями Міністр повідомив, у вересні 2023 року спільно з Міністерством цифрової трансформації України весь процес купівлі-продажу автомобілів переведуть у цифровий формат — в Дію.

За словами Ігоря Клименко, у червні цього року українці зможуть зареєструвати куплений автомобіль безпосередньо в автосалоні.

«Це запит суспільства та громадянина, який хоче жити в розвиненій європейській країні. В такій ситуації цифровізація приходить на допомогу і згадані процедури купівлі-продажу автомобіля якраз і направлені на зменшення тяганини та зменшення спокус на корупційну складову процесу. Кожен громадянин отримує свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і відповідний номерний знак безпосередньо у суб’єкта господарювання, саме суб’єкт господарювання в електронному вигляді спілкується з сервісними центрами МВС. Наступне, що ми зробили, це відмінили транзитні номерні знаки, які друкувалися у великій кількості. На сьогоднішній день транзитні номерні знаки можна буде отримати лише по бажанню, наприклад, громадянин купив авто в Києві, а зареєструвати хоче в іншому місті», — зазначив Міністр.

Також Ігор Клименко згадав і про роботу сервісних центрів МВС. «Ми проаналізували навантаження на кожен територіальний сервісний центр МВС, також розглянули скарги громадян щодо складання теоретичних і практичних іспитів. Тому ми зі 148 сервісних центрів МВС, які надають зараз усі види послуг на території нашої держави, залишаємо екзаменаційну діяльність у 55. Крім того, він наголосив, що класи для здачі теоретичних іспитів буде модернізовано, обладнано камерами, що ж стосується практичного іспиту, то в 55 сервісних центрах МВС планується оновити машини, також встановити камери.