A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Нові підходи до надання адміністративних послуг: опановуємо основи жестової мови


25 Квітня 2023

Мета держави — зміна підходів до сприйняття теми інклюзивності, аби створити в Україні безбар’єрний простір для всіх громадян.

Йдеться про створення умов у повсякденному житті, де буде комфортно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни. З цією метою за ініціативи першої леді О. Зеленської було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації.

Як державна політика безбар’єрність означає формування такого підходу, за якого кожна людина в нашій країні може отримати вільний доступ до будь-якої сфери життя: навчання, будування кар’єри, спокійного пересування країною тощо.

Стратегія розрахована до 2030 року і сервісні центри МВС в Чернігівській області активно підтримують державну політику безбар’єрності.

На Чернігівщині відбувся тренінг з вивчення основ жестової мови: «Жестова мова для адміністраторів сервісних центрів МВС» – новий підхід в наданні адміністративних послуг людям із порушеннями слуху та/або мовлення.


Працівники, які  відвідали тренінг, із задоволенням зазначають, що зрозуміти жестову мову зможе й людина, яка ніколи її не вивчала, оскільки більшість жестів є доволі логічними й дублюють дії та явища, які описують.

«Однозначно цей тренінг сприятиме нашим  адміністраторам у їх повсякденній роботі, адже щодня вони зустрічають різних людей, котрим необхідно  отримати наші послуги, і їх потрібно почути, зрозуміти. Це також дозволить  оволодіти жестовою мовою передусім як засобом комунікації, забезпечить надання адміністративної послуги швидко та зручно», — зазначила заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області  Людмила ДЕРКАЧ.

Ми переконані, що ці знання покращать  спілкування з людьми, які мають порушення слуху та мови, адже, поява більшої кількості людей, які знають жестову мову допоможе навчитися сприймати людей з вадами слуху адекватно — з повагою до них і прагненням допомогти.

Кожен має відчувати комфорт. Кожен має відчувати значимість. Будуємо справжню європейську державу – Україну.