A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Як українцям обмінювати посвідчення водія за кордоном та в Україні нагадав Олександр Карабиць


05 Квітня 2023

Перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС Олександр Карабиць в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» нагадав про всі можливості отримати послугу обміну чи відновлення посвідчення водія за кордоном та в Україні.

Журналісти телеканалу «Інтер» почали розмову з того, що 31 березня 2023 року послуга обміну посвідчення водія почала надаватись в Берліні у новому центрі ДП «Документ».

«І справді минулого тижня Україна почала надавати державні послуги в Німеччині. Серед цих послуг — обмін посвідчення водія. Завдяки тому, що між сервісними центрами МВС та ДП «Документ» є співпраця, то ми уже на 8 локаціях за кордоном надаємо послугу обміну українського посвідчення водія на таке ж українське. І з п’ятниці по сьогодні вже надійшло 39 заявок з Берліну на обмін водійського», — повідомив Олександр Карабиць.

Послуга обміну актуальна у таких випадках:

  • коли у водія змінилось прізвище або ім’я;
  • закінчився термін дії дворічного посвідчення водія — воно в Україні видається тим, хто отримує посвідчення вперше;
  • якщо стерлись написи на посвідченні або воно має інші пошкодження.

«Для отримання послуги обміну має бути наявний фізично документ, який підлягає такому обміну. Також потрібно мати з собою: паспорт із зазначеним у ньому місцем проживання, а якщо це паспорт у вигляді ID-картки, то має бути витяг про місце реєстрації проживання; картку платника податків; документ, який підтверджує зміну прізвища або імені, якщо це обмін у зв’язку зі зміною персональних даних», — нагадав перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС.

Послуга обміну посвідчення водія за кордоном надається у таких містах: Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав, Прага, Братислава, Стамбул та Берлін. У всіх цих містах працюють відокремлені підрозділи ДП «Документ». Із адресами можна ознайомитись на офіційному сайті Паспортного сервісу.

«Крім того українці, які знаходяться за кордоном можуть отримувати посвідчення водія національного зразка тої країни, де вони перебувають. Між Україною та 4 країнами світу вже є підписані двосторонні угоди про взаємне визнання посвідчень водія. Це Італія, Іспанія, Туреччина та Обєднані Арабські Емірати», — зазначив Олександр Карабиць.

Такі двосторонні угоди передбачають обмін посвідчень без складання іспитів в уповноважених органах видачі посвідчення водія. Найближчим часом очікуємо підписання такої ж угоди ще з Литвою. По поверненню до України на постійне місце проживання громадяни зможуть обміняти іноземне посвідчення водія на українське знову ж таки без складання іспитів.

А на території України за словами Олександра Карабиця надається не тільки послуга обміну, але і послуга відновлення посвідчення водія.

«Послуга обміну та відновлення посвідчення водія надається на території України у 148 сервісних центрах МВС, у тому числі на деокупованих та прифронтових територіях Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Донецької та Запорізької областей. А також послугу обміну або відновлення посвідчення водія на території України можна замовити онлайн через Електронний кабінет водія», — нагадав перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС.

Із початку 2023 року сервісними центрами МВС уже було обміняно та відновлено майже 175 тисяч посвідчень водія. Ця цифра включає в себе і замовлення послуги особисто, тобто офлайн, і онлайн через Електронний кабінет водія.

«За пів року з моменту відновлення онлайн-послуги спільно спільно з ДП «Інфотех»  — від 4 жовтня 2022 року до 4 квітня 2023 року — уже було обміняно понад 35 тисяч посвідчень. З них майже 18 тисяч водійських було доставлено Укрпоштою», — зазначив Олександр Карабиць.

Для обміну або відновлення на території України треба надати:

  • паспорт із зазначеним у ньому місцем проживання, а якщо це паспорт у вигляді ID-картки, то має бути витяг про місце реєстрації проживання;
  • реєстраційний номер картки платника податків;

Медична довідка не є обов’язковою для обміну або відновлення посвідчення водія на час дії воєнного стану в Україні. Це спрощення діє ще від 3 березня 2022 року.