A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Послуги сервісних центрів МВС за 2022 рік


06 Січня 2023

Новий календарний рік — це причина оглянутись на рік попередній та підбити підсумки. Для сервісних центрів МВС 2022 був роком випробувань та пошуку нових рішень. Ми як і всі українці не думали, що будемо планувати роботу в умовах повітряних тривог чи відключень електроенергії, але робимо це щодня. Не думали, що дякуватимемо захисникам за можливість поновити роботу на деокупованих територіях. Але на кінець 2022 уже писали про те, що сервісний центр МВС у Херсоні відновив надання послуг після 8 місяців окупації. А перед цим раділи таким же відкриттям на деокупованих та прифронтових територіях Харківщини, Донеччини, Сумщини, Чернігівщини, Запоріжжя і Київщини.

Станом на 31 грудня послуги надавали 146 сервісних центрів МВС із 162, які працювали до початку повномасштабного вторгнення. 23 мобільні сервісні центри МВС теж можуть здійснювати виїзди і протягом року часто використовувались не тільки для роботи за запитами державних адміністрацій, а й у прифронтові населені пункти.

Скільки реєстраційних дій з транспортними засобами було в 2022 році?

У період з 1 січня до 31 грудня 2022 року в Україні провели 1 743 348 реєстраційних дій з транспортними засобами.

З них 564 092 транспортних засоби були вперше зареєстровані на території Україні. До цього числа входять як нові автівки, вантажівки, мотоцикли автобуси тощо, так і ввезені з-за кордону раніше вживані транспортні засоби.

А 100 691 транспортний засіб був новим при першій реєстрації на території України.

Варто додати, що весною та влітку цього року діяло «нульове розмитнення». Отже, особливе навантаження відчули сервісні центри МВС у прикордонних областях. Наприклад, до Волинської області, де знаходиться найбільший в Україні авторинок, через підвищений попит на реєстраційні дії влітку було направлено п’ять мобільних сервісних центрів, які додатково надавали послуги на трьох локаціях в Луцьку. За два тижні роботи там адміністратори сервісних центрів МВС з Черкаської, Кіровоградської, Чернігівської, Київської областей та міста Київ і фахівці експертної служби МВС надали близько тисячі послуг з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Це збільшило вдвічі кількість реєстраційних дій в регіоні за період проєкту.

За 2022 рік сервісними центрами МВС вперше було зареєстровано на території нашої держави 13 321 легкових електроавто. Це на 56% більше порівняно з попереднім роком. У 2021 ця цифра становила 8 541.

Скільки посвідчень водія було видано в 2022 році?

У період з 1 січня до 31 грудня 2022 року було видано 1 220 774 національних посвідчення водія. Із цього числа 429 131 водій отримав своє посвідчення водія уперше. І це майже на 20 тисяч більше, ніж у минулому році, незважаючи навіть на те, що менша кількість сервісних центрів МВС має можливість надавати послуги і кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення не було можливості приймати іспити. Тобто, бачимо ріст попиту в Україні на отримання посвідчення водія вперше.

Це був унікальний рік, бо українські посвідчення водія почали видавати не лише в Україні, а й на території Польщі. Послугою обміну посвідчення водія успішно скористались 2 958 разів. Обмін національного посвідчення водія, виданого в Україні, на таке ж українське став можливим завдяки співпраці сервісних центрів МВС та державного підприємства «Документ». У Варшаві, Кракові, Гданську та Вроцлаві працює чотири відокремлені підрозділи паспортного сервісу і вони приймають заявки на обмін та відправляють їх до України на розгляд адміністраторами сервісного центру МВС.

В Україні ж послугою обміну скористались 546 019 разів. Нагадаємо, обмін посвідчення водія — це коли наявне посвідчення водія передається адміністратору.

А послугою відновлення посвідчення водія після втрати чи викрадення скористались 67 555 осіб.

Онлайн-послугу обміну чи відновлення посвідчення водія через Електронний кабінет водія замовляли 57 688 разів. З них 4 317 заявок були успішно опрацьовані з доставкою Укрпоштою і 10 382 успішно опрацьовані з отриманням в сервісному центрі МВС.

Міжнародне посвідчення водія, тобто, переровий додаток до пластикового, в сервісних центрах МВС видали 8 304 водіям.

Статистика складання іспитів у сервісних центрах МВС

У сервісних центрах МВС було проведено 776 622 теоретичних іспити у 2022 році. З них 323 076 було успішно складено з першого разу. А статистика успішності складання з першого разу становить 42%.

Кількість практичних іспитів за рік трохи менша. Їх провели 680 039. При цьому 423 848 кандидатів у водії успішно склали практичний іспит з першого разу. Тут показник успішності складання з першого разу — 62%.

Які цифри по інших послугах сервісних центрів МВС?

Сервісними центрами МВС у 23 областях України у 2022 році було видано 16 627 свідоцтв про підготовку водіїв до дорожнього перевезення небезпечних вантажів. А також 34 216 свідоцтв про допущення транспортних засобів до участі в дорожньому перевезенні небезпечних вантажів. Тут мова, наприклад, про водіїв бензовозів та самі бензовози які стали несподівано дуже затребуваними в цьому році після російських обстрілів сховищ палива.

А також сервісні центри МВС отримали замовлення на виготовлення та забезпечили виготовлення 2 104 індивідуальних номерних знаків.

Крім того у сервісних центрах МВС оформлено та видано 5 001 погодження (висновок) на переобладнання транспортних засобів.

У 2023 рік дивимось з надією і вірою у Перемогу. Плануємо розширити кількість послуг сервісних центрів МВС, які можливо отримати онлайн. У найближчому майбутньому доступними стануть оплата за відповідальне зберігання номерних знаків, замовлення індивідуальних номерних знаків через Електронний кабінет водія та перереєстрація транспортних засобів з підписанням договору купівлі-продажу через Дію.

Сподіваємось відновити роботу всіх 162 центрів на всіх територіях України, у тому числі в тимчасово окупованому Криму. Маємо, на жаль, інформацію про сильні пошкодження будівель деяких сервісних центрів МВС. Але надихаємось такими прикладами як Буча, Винарівка, Покровськ, Краматорськ, Балаклія, Мерефа, Чугуїв, Херсон. У кожному з них було в короткі терміни проведено ремонтні роботи. Наприклад, у Винарівці, що на Київщині сервісний центр МВС виглядає ще краще, ніж до ушкодження.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.