A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Головний сервісний центр МВС долучився до форуму «Безпека на транспорті в умовах воєнного стану»


15 Листопада 2022

Щороку в Україні відзначають Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху. В рамках програми проходять заходи, покликані привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання в умовах воєнного часу.

14 листопада в  інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» відбувся круглий стіл. В ньому взяв участь Олександр Погорілий — заступник начальника центру з питань впровадження цифрових інновацій Головного сервісного центру МВС. Також були запрошені законодавці в особі заступника Голови  Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, представники Департаменту патрульної поліції України, державних установ, фахівці транспортної галузі та громадськості.

Учасники прес-конференції «Безпека на транспорті в умовах воєнного стану» обговорювали роботу, що проводиться задля зменшення аварійності на дорогах, законодавчі ініціативи та зміни. Майже кожен із присутніх висловився про важливість дотримання правил дорожнього руху всіма його учасниками. Також, велику увагу приділяли питанню помітності пішоходів в умовах обмеженої видимості в місті.

Олександр Погорілий розповів про спрощення в отриманні адміністративних послуг для громадян під час воєнного стану: — «Головний сервісний центр МВС вніс певні нормативні зміни аби наші громадяни могли швидко і легко отримувати державні послуги. Це стосувалося посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів під час дії воєнного стану. А саме: протерміновані посвідчення водія вважаються дійсними,  а медична довідка для обміну чи відновлення посвідчення водія не є обов’язковою. Аби оминути нестачу водіїв категорії С, С1 уряд дозволив керувати такими транспортними засобами особам, що мають посвідчення водія категорії В».

Також він нагадав, що від липня 2022 року змінився алгоритм підготовки водіїв. Навчання проводиться за двома окремими курсами: спочатку теоретична підготовка із складанням іспиту в сервісному центрі МВС, а після — практична підготовка, внутрішній іспит з практики в автошколі та іспит в сервісному центрі МВС. Ці зміни не тимчасові, а діятимуть на території України і після припинення воєнного стану або його скасування.

«Ми впровадили принцип екстериторіальності. Тому, більше немає вимоги складати іспити в одному і тому ж сервісному центрі МВС, що раніше було обов’язковим. На сьогодні це дуже актуально, оскільки громадяни мають отримувати державні послуги у будь-якому куточку України», — зазначив Олександр Погорілий.

Під час активних бойових дій наша держава продовжує розвивати та налагоджувати міжнародну співпрацю. На сьогодні, Україна вже почала видавати свої документи на території Польщі. Завдяки співпраці Головного сервісного центру МВС та Державної міграційної служби України у Варшаві став можливий обмін національного посвідчення водія у центрах ДП «Документ».

Також, Головний сервісний центр МВС разом з Міністерством цифрової трансформації та ДП «Інфотех» поновили послугу з обміну чи відновлення посвідчення водія онлайн. Та продовжують відновлювати роботу сервісних центрів МВС на деокупованих територіях і прифронтових містах.

Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні проходить двічі на рік, з метою підвищення соціальної відповідальності громадян в Україні.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.