A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Огляд чи дослідження? Право вибору за автовласником!


19 Листопада 2019

Чим відрізняється огляд ТЗ від експертного дослідження?

Всі, хто хоч раз в житті мав щасливу нагоду купити автомобіль чи двоколісний транспорт і зверталися при цьому за послугою до сервісних центрів МВС, зіштовхувалися з питанням від експертів НДЕКЦ МВС: що їм проводити — огляд вашого ТЗ, чи експертне дослідження?
Тож давайте вияснимо чим відрізняються між собою ці два поняття?
Як прокоментували нам фахівці експертної служби МВС в Черкаській області — огляд ТЗ проводиться фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах і є безкоштовним.
А от експертне дослідження проводиться за заявою власника ТЗ з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів і реєстраційних документів, і за висновок експертів автовласнику доведеться сплатити кошти.

Огляд транспортного засобу є обов’язковою перевіркою, покладеною на підрозділи Експертної служби МВС України і не є послугою.
А от експертне дослідження є послугою та базується на повному дослідженні транспортного засобу, а саме у дослідженні іденти-фікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів, з метою визначення їх справжності (виявлення фактів знищення, підробки або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, підроблення реєстраційних документів, що його супроводжують).
Вказана послуга не надто дорога, на сьогоднішній день вартує біля 200 гривень, є державною послугою, кошти за проведення якої надходять в державний бюджет України.

Для більшості наших співвітчизників, які купують автомобіль один чи два рази в своєму житті, автомобільні експерти все ж радять замовляти проведення дослідження транспортного засобу, щоб не помилитися та не придбати проблемне, «сіре» авто.
При ньому експерти по ідентифікаційних номерах агрегатів можуть визначити як країну-виробника, так і рік виготовлення та відповідність модельного ряду тощо.
Непоодинокими є факти, коли шахраї, продаючи автомобілі дешевої марки, видають їх за автомобілі більш престижної і дорожчої (наприклад китайські автомобілі продають під виглядом японських).

Так, в територіальному сервісному центрі МВС Черкас, був наглядний приклад, коли експертами оглядався китайський ав-томобіль Geely LC-1A, який шахрай продавав пересічному гро-мадянину як автомобіль італійської фірми Fiat, наклеївши на нього відповідні шильдики, що відповідно коштує набагато дорожче та користується більшою популярністю серед громадян.
Також, в експертній практиці був випадок, коли продавали китайський автомобіль GREAT WALL під виглядом автомобіля відомої японської марки TOYOTA.

В обох випадках продавець, з метою приховування фактів шахрайства та особистого збагачення відмовлявся від проведення експертного дослідження, пояснюючи його недоцільністю. Після встановлення «незначних» розбіжностей експертами Чер-каського НДЕКЦ, йому вже довелося пояснювати покупцеві свої дійсні наміри.
Іншим видом послуги, який можливо зробити лише при проведенні дослідження авто, є встановлення його дійсного року випуску, що також наблизить покупця до реальної його ціни, а ще, виявити, які деталі та механізми транспортного засобу замінювалися з нових на старі, аварію даного авто в недалекому минулому та інформацію про дану подію, яка як правило, ретельно приховується продавцями.
Для довідки: з початку року експертами Черкаського НДЕКЦ МВС під час проведення досліджень в ТСЦ МВС виявлено 36 автомобілів зі знищеними, підробленими або зміненими номерами вузлів та агрегатів і 6 підроблених реєстраційних документів.
Тому, здійснюючи купівлю ТЗ, рішення щодо проведення експертами МВС дослідження чи огляду транспортного засобу має залишатися за Вами, а не за особою, яка його Вам продає.