A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Зміну в процедурі видачі посвідчень водія, їх підготовки та акредитації автошкіл, обговорили на спільній нараді керівники автомобільних шкіл області та працівники Регіонального сервісного центру МВС


24 Жовтня 2019

24 жовтня в актовій залі Черкаського художньо-технічного коледжу пройшла спільна нарада керівників автошкіл Черкащини та керівництва Регіонального сервісного центру МВС в Черкаській області, на якій присутні обговорили зміни, що стосуються процедури видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл.

Нагадаємо, що 19 жовтня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 р. № 320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, удосконалюють процедуру отримання та обміну посвідчення водія.

—        відтепер, допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;

—        практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;

—        термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10-ти до 2-х років;

—        можливість застосування фото- та відеофіксації під час складання іспитів;

—        свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв в паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, натомість воно в електронному вигляді вноситиметься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Відбулася передача функції акредитації закладів від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС, що дало можливість скоротити час проходження цієї процедури, оскільки документи розглядатимуться за місцем розташування таких закладів, до того ж, це дозволить суб’єктам господарювання заощадити кошти на транспортних витратах.