A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісних центрів МВС Черкаської області підтримали заходи присвячені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


15 Грудня 2016

14 грудня в Україні відзначили День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Суспільство згадало про неоціненний подвиг героїв, які своїм тілом  захистили світ від радіації.

26 квітня 1986 року на ЧАЕС сталася найбільша в світі техногенна катастрофа — Чорнобильська аварія. З активної зони реактора у навколишнє середовище було викинуто тисячі тонн радіоактивних речовин, що призвело до забруднення значної території України, Білорусі та Росії.

Тоді, ніхто навіть і подумати не міг, яку біду може спричинити атомна електростанція, яке лихо чекає на нашу Батьківщину та через які випробування доведеться пройти людству. Але життя внесло свої корективи, і ось, в одну мить все перевернулось. Все те, що досі здавалося безпечним, перетворилося на біду, тривалу та нерівну боротьбу за сьогоднішнє чисте небо над нашими головами.

Трагедія сталася 26 квітня, але завдяки професіоналізму та самовідданості людей, які долучились до ліквідації її наслідків, вже 14 грудня герої-ліквідатори здобули першу перемогу – завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком та прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд.

Пройшло 30 років, але більшість із нас досі пам’ятають той страшний квітень 1986.

14 грудня громадськість Черкащини віддала шану героям-ліквідаторам та вшанувала пам’ять загиблих.

До офіційних державних заходів долучилися і працівники сервісних центрів МВС в Черкаській області. В ході урочистих заходів  представники органів влади висловили слова вдячності, пошани та поваги присутнім ліквідаторам. На їх адресу лунало багато теплих та добрих слів, і кожна промова завершувалася щирим «Дякуємо, за те що ми живемо, за те, що живі наші діти та рідні!».