A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

1 грудня — Всесвітній день толерантності до хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих


01 Грудня 2016

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу, оголосила 1 грудня, Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
Цього дня в багатьох країнах світу з метою привернути увагу до проблеми поширення вірусу імунодефіциту людини проводяться численні суспільні акції та благодійні концерти, тим самим люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, зосереджують увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Перші випадки дивної хвороби, яка цілком позбавляє людину імунітету й призводить до смерті, вчені виявили ще у 1980 році в Америці. Попри активні заходи медиків та гуманітарних організацій, швидкість поширення епідемії СНІДу залишається великою. Зараз на Землі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 30 мільйонів хворих. Щодня на нашій планеті інфікується близько 16 тисяч людей.
Офіційним символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка, запропонована американським художником Френком Муром у 1991 році.
Першого грудня, її кріплять на груди усі, хто переймається проблемою ВІЛ-інфікованих, і думає як запобігти поширенню хвороби та висловлює глибокі співчуття тим, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної недуги.
Працівники Територіальних сервісних центрів МВС в Черкаській області, сьогодні, також не залишилися осторонь цього соціального лиха. На підтримку ВІЛ-позитивних людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, всі співробітники сервісних центрів області прикріпили до одягу червоні стрічки, цим самим, висловили свою надію на майбутнє, без СНІДу.
Будьмо доброзичливими до тих, хто зазнав удару смертельного вірусу. Та бажаємо надії всім, хто переносить цю хворобу на собі — залишатися в живих, адже життя не відвернулося від Вас, воно лише нагадало про себе…